Milli Eğitim Bakanlığı ara tatil sonrasında 6. ve 10. sınıfların destekleme ve yetiştirme - DYK kurslarının başlayacağı tarihi duyurddu.

2021 - 2022 eğitim öğretim yılınının birinci döneminin ara tatilinde sona gelinirken, Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları yönergesinde değişiklik yaptı. 

Bakanlık ara tatil sonrasında 6. ve 10. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarına başlama tarihlerini duyurdu. 

Bakanlıktan illere gönderilen yazıda, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında 7. 8. 11. ve 12. sınıflar ile örgün ve açık öğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler için destekleme ve yetiştirme kurslarının açıldığı hatırlatıldı.

18 saate kadar ders seçebilecekler

 6. ve 10. sınıf düzeyindeki öğrenciler için de destekleme ve yetiştirme kurslarının açılmasının uygun görüldüğü aktarılan yazıda, 6 ve 10. sınıf öğrencilerin e-Kurs modülü üzerinde seçebileceği ders sayısının en fazla 6, haftalık olarak da 18 saate kadar kurs görmelerinin mümkün olabileceği bildirildi.

Kurslar 29 Kasım'da başlayacak

Gözden kaçırmayın

Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor? Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor?

Buna göre, kurs merkezi başvurularının alınması ve onaylanması 19-22 Kasım'da yapılacak. Öğretmen başvuruları alınması 23-25 Kasım'da, öğrenci başvurularının alınması ve kurs sınıflarının oluşturulması 26-29 Kasım'da alınacak.

Kurslar, 29 Kasım'da başlayacak.