Ekonomi

5000 TL ihtiyaç kredisi ödemeleri bu sabah başladı! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve PTT veriyor

5000 TL ihtiyaç kredisi ödemeleri bu sabah başladı! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve PTT veriyor

Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank ve PTT üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişiler, 5000 tl kullanmak istiyorlarsa ek belge ve kefil istenmeden ihtiyaç kredisi alabilecek. Bireysel tüketici kredisi olarak verilecek olan bu kredilerde bankaların şartlarına uygun olan kişiler, hızlı bir şekilde onay alabileceklerdir. Nakit ihtiyacınızın olması durumunda başvurunuzu gerçekleştirerek, bu bankalar üzerinden kredi alacak olan kişileri emekli veya kredi kullanacak olan kişileri sigortalı olarak çalışıyor olması istenir.

Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank üzerinden başvuru yapmak istiyorsanız size en yakın banka şubesine giderek kimlik ve gelir belgeniz ile birlikte işlem yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden belge istenmeden kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin banka hesapları olması veya maaş müşterisi olması gerekiyor. Belgesiz olarak ihtiyaç kredisi, ayrıca bu bankaların mobil uygulamaları üzerinden de yapılmaktadır. Maaş almış olduğunuz banka şubesi üzerinden veya bankada hesabı olması üzerinden internet bankacılığı uygulamasına giriş yaparak buradan kredi başvurusunda bulunabilir ve hesabınıza para ödemesi alabilirsiniz.

Ptt üzerinden de başvuru yapmak isteyen vatandaşlar cep telefonları üzerinden mesaj atarak işlem yapabiliyor. Cep telefonunuzun mesaj kısmına girdikten sonra PTT yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazarak bu mesajı: 30 50 numarasına göndermeniz durumunda ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmuş olursunuz. Cep telefonunuz üzerinden yapılan başvuruda, onay alan vatandaşlar, en yakın PTT şubesine giderek, 5000 TL ile 40000 TL arasında kredi kullanabiliyor.