Kurban Bayramında ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara devlet tarafından 500 TL bayram parası verilip verilmeyeceği merak konusu oldu. Bayram parası başvurusu olup olmadığını araştıran vatandaşlar, "500 tl bayram parası başvurusu var mı? Bayram ikramiyesi kimlere verilecek?" sorularına cevap arıyor.

500 TL BAYRAM PARASI VERİLECEK Mİ?

Devlet tarafından bayram öncesinde belirlenen vatandaşlara bayram parası verilip verilmeyeceği merak konusu olurken konu ile ilgili resmi kaynaklardan alınan bilgilere göre böyle bir ödeme yapılmayacağı öğrenildi. 500 TL bayram parası bekleyenleri üzen bu bilgilerin vatandaşlar arasında bir söylenti olarak ortaya çıktığı ve bir resmiyeti olmadığı aktarıldı.

10179841-1200x675

SOSYAL YARDIM ALMA BAŞVURU ŞARTLARI

500 TL Bayram parası ile ilgili araştırma yapan vatandaşların en fazla merak ettikleri konuların başında da sosyal yardım alma başvuru şartları geliyor. Sosyal yardım alma başvuru şartları başvuru yapılacak sosyal yardım şekline göre değişiyor. Devlet tarafından vatandaşlara sağlık durumunda, ekonomik sıkıntı durumunda ve çeşitli afetler sonrasında yardımlar yapılıyor. Sosyal Hizmetler tarafından verilen bu yardımlara başvuru yapacak kişilerin öncelikle hangi yardıma başvuru yapacağını belirlemesi ardından ise gerekli şartları sağlamaları gerektiği bildirildi.

6-2

SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?

Sosyal yardım başvuruları belediye ve valilikler bünyesinde bulunan Sosyal Hizmetler Vakıfları aracılığıyla verilmektedir. İhtiyaç durumunda bu kurumlara başvuru yaparak durumunuzu anlatan bir dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun değerlendirilmesi sonucunda uygun miktarda yardım yapılır.