Kahramanmaraş'ta yaşanan ve 30 yaşındaki Halil Küpeli'nin ölümüyle sonuçlanan kavganın 50 lira yüzünden çıktığı anlaşıldı.

30 yaşındaki Halil Küpeli'nin ölümüyle sonuçlanan üzücü olay geçtiğimiz ay Kahramanmaraş'ta yaşandı.

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?

Gelen bilgilere göre Halil Küpeli ile 23 yaşındaki Mehmet Purtaş, arasında para meselesi yüzünden tartışma çıktı. Taraflar arasında çıkan tartışma kısa süre içinde kavgaya dönüştü ve çıkan arbedede Purtaş, Halil Küpeli'yi göğsünden bıçaklayıp olay yerinden uzaklaştı. Ekiplerin kısa süren aramaları sonrasında yakalan zanlı tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmanın ardından kasten öldürme suçundan iddianame hazırlandı. Mehmet Purtaş, iddianamedeki ifadesinde Halil Küpeli ile olaydan bir ay önce tanıştıklarını ve kavganın 50 lira borç yüzünden çıktığını söyledi. Cinayetin yaşandığı gece alkol aldığını söyleyen zanlı Purtaş, "1 ay önce kendisinden 50 lira borç para almıştım. Olay gecesi eve giderken Halil karşıma çıktı ve 'borcun 300 lira oldu' deyip önce elime vurdu, sonra küfredip beni darbetmeye başladı. Kendi savunmak için bıçakla Halil'e karşı hamle yaptım ve kendisine isabet ettiğini fark ettim. Daha sonra olay yerinden uzaklaştım ve yolda yabancı uyruklu biriyle tişörtümü değiştirdim" dedi.