EkonomiGündem

50.000 Türk Lirası Ödeme Yapılacak! Başvurular Bugün Başladı

Sosyal Sigortalar  Kurumu, Bağkur ve Memur emekliler son zamanlardaki enflasyondaki hızlı artış nedeniyle ekonomik sıkıntılar çekmekte. Fakat beklenen haber geldi.  Müjdeyi PTT yaptı. PTT Aktif Banka çerçevesinde acil nakit ihtiyacı bulunan emeklilere yönelik yeni kampanyasını duyurdu.

Günümüzde dünyasında pandemi, salgın, hastalık, savaş, küresel bunalım derken bu ekonomik gelgitlerden en çok zorlanan emekliler oldu. Hal böyle olunca da enflasyon tavan seviyeye ulaştı. Şimdi de emekli acil nakit ihtiyacının yollarını arıyor.  PTT’den 50.000 Türk Lirası limitinde kredi imkanı sunuldu. Bu kredi imkanında düşük faiz oluşu, uygun ödeme seçenekleri ile birlikte emekliyi ekonomik yönden de etkilemeyeceği belirtiliyor.

PTT, SSK, Bağkur ve Memur emeklilerine 50.000 Türk Lirası tutarına kadar düşük faizli kredi imkanı sundu. PTT nin yaptığı açıklama ile bu kampanyanın en önemli özelliği de başvuru esnasında bir kefil aranmaması oldu. Kefilsiz şartsız olarak gerçekleştirilen başvuru işlemleri ile  tek koşulu emekli aylığının PTT üzerinden alınacak olması. Emekli aylığı PTT’den almadığınız taktirde almış olduğunuz mevcut bankanıza müracaat ederek bundan sonra PTT üzerinden emekli aylığınızı alabilir ve kredinizi çekebilirsiniz. Taşıma işlemleri e-devlet üzerinden de gerçekleştirebilecek.

Peki 50.000 Türk Lirası Kredi Ödemesi Başvuru Nasıl Olacak?

PTT – Aktif Bank ortaklığında bütün emeklilere yönelik olarak 50.000 Türk Lirasına kadar düşük faizli kredi başvuruları da bugün itibariyle başlamış bulunmakta. Gerek PTT müşteri hizmetlerini arayarak gerekse de mesaj yoluyla PTT yazara boşluk bırakıp Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasın da yazıp 3050’ye mesaj göndererek gerçekleştirebilirler. Ayrıca PTT şubelerine müracaat ederek de 50.000 TL’Ye kadar kredi başvurusunu bizzat gerçekleştirebilirsiniz.