Altın fiyatları araştıranların sayısı her geçen gün hızla artarken gram altın fiyatı başta olmak üzere çeyrek altın fiyatı da yükselişini sürdürüyor.

CUMHURİYET ALTIN FİYATI DİKKAT ÇEKTİ

Altına yatırım yapacak olanlar ve düğün yapacakları yakından ilgilendiren altın fiyatları arasında en fazla dikkatleri gram altın ve çeyrek altının yanı sıra cumhuriyet altın fiyatı çekti. 1 ay öncesine kadar 3 bin 538 TL seviyesinde işlem görürken bugün 3 bin 285 TL seviyesinde olduğu görüldü. 

ceyrek_tam_ata_altin78

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Herkesin yakından takip ettiği gram altın fiyatları 498 TL seviyesinde işlem yapıldığı görüldü.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR?
 
Çeyrek altın alış fiyatı 795,97 TL  seviyesinde işlem görürken Çeyrek altın satış fiyatı 814,61 TL seviyesinde işlem görüyor.

YARIM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Yarım altın alış fiyatı 1.586,97 TL seviyesinde işlem görürken Yarım altın satış fiyatı 1.629,22 TL seviyesinde işlem görüyor.

TAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Tam altın alış fiyatı: 3.283,39 TL seviyesinde işlem görürken Tam altın satış fiyatı 3.368,04 TL seviyesinde işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ DÜŞER Mİ?

Altın yatırımı yapacakların uzun süredir merak ettiği soruların başında gelen altın fiyatları yükselir mi düşer mi? sorusuna cevap veren ekonomistler ve uzmanlar bu süreçte altın fiyatlarının yükselişte olacağına işaret etti. Altına yatırım yapmak isteyenler için bu süreçte yatırım stratejilerini iyi değerlendirerek yatırım yapmaları gerektiğini belirten uzmanlar altın fiyatlarında kısa sürede büyük bir yükseliş beklenip beklenmediğinin belirsiz olduğunu aktardı. Altın fiyatları yükselişinin düğün sezonu ile doğru orantıda devam etmesi beklenirken bu süreçte en fazla yatırım aracı olarak gram ve çeyrek altının tercih edildiği görüldü.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN YATIRIM TÜRÜ

Türkiye'de milyonlarca kişinin en fazla tercih ettiği yatırım türleri arasında yer alan altına yatırım yapanlar uzun vadede kazançlarını katlayarak çoğalttı. Altına yatırım yapanların yüzü gülerken altın üzerinden borç alanların ise yüzleri asıldı. Altın fiyatlarında beklenmedik dengesizliklerin ilerleyen süreçlerde nasıl bir sonuç doğruacağı bilinmemekle birlikte yatırımcıları tedirgin ediyor.