Geçtiğimiz günlerde Kocaeli'de meydana gelen ve 4'ü öğrenci 5 kişinin hayatına mal olan kaza ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında öğrencilerin eğitim gördüğü okulun müdürü açığa alındı.

Geçtiğimiz hafta Kocaeli Gebze'de faaliyette olan bir lisenin öğrencilerini taşıyan, sürücüsünün Mehmet Özdemir olduğu servis aracı, yolda seyir halindeyken, sürücünün dikkatsizliği sonucu ilk olarak yolda yürüyen Birsen Giriş’e çarptıktan sonra, servis kontrolden çıkarak dereye devrildi. 

Sürücünün SRC belgesi olmadığı ortaya çıktı

Meydana gelen feci kazada, yaya Birsen Giriş olay yerinde, öğrenciler Mert Efe Akıllı, Esma Nur Avcı, Rabia Üst ve Ege Yılmaz ise kaldırıldıkları hastanelerde yaşamını yitirdi. Kaza sonrasında yürütülen soruşturmada servis aracının en fazla 15 yaşında olması gerekirken 2004 model olduğu ve sürücü Mehmet Özdemir’in de SRC belgesinin olmadığı ortaya çıktı.

Okul müdürü açığa alındı

Gözden kaçırmayın

Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor? Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor?

Kaza sonrasında yaralanan ve tedavisine hastanede devam edilen sürücünün taburcu olduktan sonra adliyeye sevk edilmesi beklenirken,yürütülen idari soruşturma kapsamında ise okul müdürü Z.A.Y. açığa alındı. Kazayla ilgili idari ve adli soruşturma devam ediyor.