Irak'ın kuzeyinde bulunan Avaşin bölgesinde operasyon düzenleyen Mehmetçik, 4 PKK'lı teröristin silahlarını bırakarak teslim olmasını sağladı.

Irak'ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde bulunan 1917 rakımlı tepeye, Türk Silahlı Kuvvetleri bir operasyon düzenleme kararı aldı. Düzenlenen nokta operasyonda ise mağaralarında saklanan 4 PKK'lı ele geçirildi.

4 PKK'lı terörist silahlarını bırakarak teslim oldu

Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Irak'ın kuzeyindeki terör gruplarına yönelik başlatılan Pençe Yıldırım Harekatı'nın planlandığı şekilde devam ettiği bildirildi. Avaşin'de bulunan teröristlerin saklandıkları mağaralara giren Mehmetçik, sahadan aldıkları istihbarat, insansız hava araçlarıyla yapılan tespitlerle teröristleri başarıyla yakalıyor.

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

4 PKK'lı terörist silahlarını bırakarak teslim oldu-1

Bu kapsamda bölgedeki 1917 rakımlı bir tepede bulunan mağaranın teröristler tarafından silah deposu olarak kullanıldığının belirlenmesi üzerine Mehmetçik, bölgeye bir nokta operasyonu düzenledi ve kayalıklardan oluşan bölgedeki mağaranın yakına helikopterlerle indirme harekatı gerçekleştirdikten sonra komandolar kısa sürede çevreyi kontrol altına aldılar.

4 PKK'lı terörist silahlarını bırakarak teslim oldu-2

Mehmetçik, mağarada bulunan teröristlere ilk önce "teslim ol" çağrısında bulundu ve köşeye sıkışan teröristlerin kaçacak yerleri olmadığı için silahlarını bırakarak  Mehmetçiğe teslim oldu. Mağaradan alınan 4 PKK'lı terörist, gerekli güvenlik önlemleriyle birlikte komandolar tarafından teslim alınırken aralarında kadınların da bulunduğu teröristlerin mağaradan çıkması sonucu yapılan aramalarda teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.