Ekonomi

3600 Ek Gösterge yasası çıkacak mı? Herkes merakla o tarihi bekliyor

Her seçim öncesinde Türkiye’de verilen bazı vaatler seçim sonrasında sümenaltı ediliyor. Sümenaltı edilen vaatlerden bir tanesi de 3600 Ek Gösterge yasası. Seçim sonrasında yasanın çıkmasını bekleyen vatandaşlar, 3600 Ek Gösterge yasası ne zaman çıkacak? 3600 Ek Gösterge yasası kimleri kapsayacak? Sorularının cevaplarını arıyor. Peki, 3600 Ek Gösterge yasası ne zaman çıkacak? 3600 Ek Gösterge yasası kimleri kapsayacak?

KAMU PERSONELLERİ MERAKLA 3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİNİ BEKLİYOR

Son olarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 3600 ek göstergesi hakkında hiçbir hareketlenmenin olmaması kamu personellerin kara kara düşünmesine neden oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURMUŞTU!

3600 ek gösterge düzenlemesinde 4 meslek grubun olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu grupları hemşire, polis, öğretmen ve din görevlileri olduğunu dile getirmişti.

3600 EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSAYACAK?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama yapılmasının ardından merakla 3600 ek gösterge düzenlemesinin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Kamu personelleri 3600 ek gösterge düzenlemesinin bu yıl sonuna kadar meclisin açılmasının ardından yapılmasını bekliyor.

EMEKLİLİK MAAŞINDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK OLACAK

3600 ek gösterge düzenlemesi gerçekleştirildiği takdirde emeklilikte büyük ölçüde bir değişiklik olacak. Şu an mevcutta 2200 olan ek gösterge 3600’e yükseldiğinde emeklilik maaşları ve ikramiyelerinde büyük bir değişiklik yaşanacak. Fakat memurların maaşlarında dikkat çekecek oranda bir farklılık olmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı