Gündem

3600 Ek Gösterge Ne Durumda? 2019 Genel Af, EYT, Kıdem Tazminatı Mecliste

Bir çok insan bayram sonrasında meclise gelecek olan önergeleri merakla bekliyor. EYT mağdurları, 2019 genel af 3600 ek gösterge ve çok daha fazlası mecliste bekleniyor. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren konularda son durumlar ne? Haberimizde görebilirsiniz.

Bayram nedeniyle tatile giren TBMM tekrardan hareketli günlerine dönüyor. Gündemde EYT, 3600 ek gösterge, yeni askerlik sistemi, kıdem tazminatı ve nafaka konuları var. Milyonlarca vatandaş TBMM de çıkacak yeni yasaları bekliyor.

İnfaz yasası ile terör suçları haricinde çok sayıda suça yüzde 50 indirim gelecek. Kadına ve çocuğa şiddet tecavüz gibi durumların suçları da ağırlaşacak.  Af konusunda da halen daha tartışmalar ancak meclise geleceği ve görüşüleceği tahmin ediliyor.

Erkeklerin dert yandığı nafaka konusunda da düzenlemeler geliyor. Ömür boyu nakafa devri ortadan kalkıyor. Alt ve üst sınır gelecek mağduriyet ortadan kalkacak.

Milyonlarca kişinin beklediği EYT için size net bir adım yok. İktidar kanadından gelen bilgilere göre kısa dönemde EYT için bir çalışma yapılması beklenmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı