Yılbaşı günü yaklaşırken vatandaşlar birçok sorunun yanıtını arama motorunda araştırmaya başladı. Bunlar arasında en çok merak edilen soru ise 31 Aralık Cuma bankalar açık mı sorusunun yanıtı oldu. Peki 31 Aralık Cuma günü bankalar çalışıyor mu açık mı? 31 Aralık EFT havale yapılır mı?

Tüm Türkiye'de ve dünyada koronavirüs salgını gölgesinde geçen 2021 yılı artık bitiyor. Yılbaşına sayılı günler kala 31 Aralık 2021 Cuma yılbaşı günü bankalar çalışıyor mu gibi soruların yanıtı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 1 Ocak 2022 günü bildiğiniz üzere resmi tatil. Ancak bankada işi bulunan vatandaşlar cuma gününde tatil olup olmadığını merak ediyor. Peki 31 Ocak Cuma resmi tatil mi? 31 ocak bankalar açık mı, çalışıyor mu?

31 OCAK CUMA RESMİ TATİL Mİ?

Ülkemizde sadece 1 Ocak günü yeni yılın ilk günü resmi tatil olarak kabul ediliyor. Bu nedenle 31 Aralık 2021 Cuma günü tatil değil. Cuma günü bankalar başta olmak üzere tüm resmi kurum ve kuruluşlarda işlemlerine devam edecek. Ayrıca okullarda da eğitim-öğretim cuma günü sürecek.

31 ARALIK CUMA BANKALAR ÇALIŞIYOR MU?

Yılbaşı günü yani 31 Aralık Cuma günü resmi tatil olmadığı için bankalarda işlemler devam edecek yani 31 Aralık Cuma bankalar açık olacak. 31 Aralık Cuma günü havale EFT ve diğer bankacılık işlemlerinizi banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.