Magazin

3 Ünlü İsme Hapis Cezası Verildi! Uyuşturucu Ticaretinden 10 Ay Hapis

3 ünlü isme uyuşturucu ticareti yapmak suçlarından dava açılmıştı. Daha önce hapis cezası alan ünlülerin cezaları resmileşti.

Çağatay Ulusoy Gizem Karaca ve Cenk Eren’in de aralarında bulunduğu 20 kişilik sanık hakkında uyuşturucu ticareti yapmak suçundan hapis cezası istemi ile birlikte dava açılmıştı.

 Çağatay Ulusoy Gizem Karaca ve Cenk Eren’in de bulunduğu 20 sanık hakkında Mahkeme kararını verdi. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza dairesinde görülen duruşmada sanıkların avukatları katıldı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi Mahkeme Heyeti Çağatay Ulusoy Gizem Karaca Cenk Eren Ayşe Selin Boronkay ve aralarında bulunduğu 12 sanık hakkında uyuşturucu ticareti yapmak suçundan daha önce 4 yıl ikişer aylık hapis cezası vermişti.

 Mahkeme bu kararı kaldırarak 12 sanık hakkında uyuşturucu kullanmak suçlarından 10 ay hapis cezası kararı verdi. 10 aylık cezaya b 5 yıl erteleme kararı verildi.

Mahkeme uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan 2 yıl 1 aydan 8 yıl 4 aya kadar değişen hapis cezaları verdi. haklarında yakalama kararı bulunan 2 kişi hakkında da dosyaları ayrıldı ve yeni bir esasa kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı