Gündem

3 Milyon Hacı Adayı Arafat'ta Yerini Aldı

Mekke’ye yaklaşık 25 kilometre mesafedeki Arafat bölgesine dün akşamdan itibaren ulaşan hacı adayları geceyi Kur’an-ı Kerim okuyup dua ederek geçirdi.

Hacı adaylarının bir kısmı ise Hazreti Adem ile Hazreti Havva’nın yeryüzünde buluştuğu ve ilk tövbenin kabul edildiği Cebel-i Rahme’ye (Rahmet Tepesi) çıkarak dua ediyor.

80 bin Türk Hacı Adayı Arafat’ta

Hac ibadeti için kutsal topraklarda bulunan 80 bin Türk hacı adaylarının ise Arafat bölgesine intikali sabah saatlerinde tamamlandı. Türk hacı adaylarının ulaşımı, 610 otobüsle üç tur atılmak suretiyle sağlandı.

Arafat bölgesinde çadırlarına yerleşen hacı adayları sabah ezanıyla birlikte namaza durdu.Öğle namazına müteakip vakfeye duracak olan hacı adayları akşam namazı ve yatsı namazını müzdelifede ifa edecekler.

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla gelen Türk hacıların kurbanları, bayram namazı vaktinin çıkmasıyla birlikte İslam Kalkınma Bankası tarafından kesilecek. Hacılara ve kafilelere kurban kesim işlemiyle ilgili bilgi mesajları gelecek. Kesilen kurbanlardan hacılara da ikram edilecek.
 

tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı