David Beckham ve Victoria Beckham'ın oğlu Brooklyn Beckham ile Nicole Peltz evlendi. Gelinin annesi Claudia Peltz'in taktığı gerdanlık 2. Abdülhamit'e ait çıktı!

Geçtiğimiz günlerde yılın düğünü gerçekleşti! Ünlü futbolcu David Beckham ile Spice Girls üyesi Victoria Beckham'ın oğlu Brooklyn Beckham ile sayılı zengin iş adamının kızı Nicole Peltz evlendi.

Gözden kaçırmayın

Atatürk Dizisinde Ali Rıza Bey'i Sürpriz İsim Canlandıracak! Atatürk Dizisinde Ali Rıza Bey'i Sürpriz İsim Canlandıracak!

Gelinin eski model annesi Claudia Peltz'in boynundaki mücevherler gündem oldu. Eski model annenin güzelliği ve gençliği gündem olurken taktığı gerdanlık da Osmanlı'ya ait olduğu iddia edildi.

qJ7mu_1649777196_4403_w750_h479

Claudia Peltz'in taktığı 95 karat olarak bilinen ve Star of the East (Doğunun Yıldızı) adlı elmasın Osmanlı Padişahı 2.Abdülhamit'e ait olduğu iddia edilidi.

2.Abdülhamit'e ait olarak gösterilen Doğunun Yıldızı adlı elmas dünyanın en özel elmasları arasında göstereiliyor. Gerdanlığın fiyatının ise paha biçilemez olduğu biliniyor.

pZjNP_1649777189_5814_w750_h392

Peki bu gerdanlık nasıl oldu da Claudia'nın eline geçti?

Gerdanlığın 1950'de Mısır Kralı 1. Faruk tarafından satın alındığı biliniyor. Zaman içinde gerdanlığın bir kaç kez el değiştirdiği söyleniyordu. Ancak alıcıların isimleri gizli tutulduğu için gedanlığın kimde ve nerede olduğu muammaydı.