Kamu Haberleri

2828 Sayılı Kanun Kapsamında Sosyal Hizmetler 2 Bin 183 Personel Alımı Başvurularında Sona Gelindi: 21 Ekim’den Sonra Başvuru Kabul Edilmeyecek!

Sosyal hizmetler personel alımı 2019 başvuruları için geri sayım başladı! Toplamda 2183 kişinin istihdam edileceği Sosyal Hizmetler personel alımı başvuru için tarih 21 Ekim! 2828 sayılı Kanun kapsamında alım yapılacak pozisyon ve başvuru için detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

10 Ekim tarihinde başlayan Sosyal Hizmetler personel alımı ilanı için son başvuru tarihi geldi. 21 Ekim’de sonlanacak olan ilan başvurusu için istihdam edilecek 2183 kişi arasında olmak isteyen ilkokul, ilköğretim, ortaöğretim, ön lisans ve lisans memurları yarına kadar başvurularını iletmeleri halinde memur olma şansı elde edebilecek! 2828 sayılı Kanun kapsamında kamuya personel alımı ilanına e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Sosyal Hizmetler 2183 Personel Alımı Kontenjanları Nelerdir?

Her eğitim düzeyinde vatandaşımızın kamuda istihdam edilmesine olanak tanıyan sosyal hizmetler personel alımı kontenjanları aşağıda sıralanmaktadır:
İlkokul – İlköğretim Düzeyinde Memur Alımı: 932 kişi
Ortaöğretim Düzeyinde Memur Alımı: 978 kişi
Ön Lisans Düzeyinde Memur Alımı: 140 kişi
Lisans Düzeyinde Memur Alımı: 133 kişi

Sosyal Hizmetler 2183 Personel Alımı Tercih Kılavuzu Nerede Yayınlandı?

Yerleştirme işlemlerinde adayların başvuruda bulunulması için edinmeleri gereken Sosyal Hizmetler memur alımı tercih kılavuzu aşağıdaki adreslerden temin edilebilir:
https://www.dpb.gov.tr
https://www.turkiye.gov.tr/

Sosyal Hizmetler 2183 Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

21 Ekim 2019 tarihinde saat 23:59’a kadar devam edecek olan sosyal hizmetler personel alımı başvurusu için adaylar e-Devlet Kapısı’nı kullanacaklar. E-Devlet şifresi ile giriş yapılarak gerçekleştirilecek olan başvuru için e-Devlet şifresi olmayan adaylar yarın gün içinde PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında şifrelerini temin etmenin ardından ilana başvuruda bulunabilirler.

Alınan şifre ile birlikte e-Devlet üzerinden kılavuz edinilerek gerekli şartların kontrol edilmesi ve şartlarının karşılandığı ilana online başvurunun gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvuru öncesi tercih kılavuzunu dikkatlice okuyarak ilan başvurunuzu ilgili kriterlere göre gerçekleştirmeyi ihmal etmeyiniz.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı