Binlerce aday, 27. Dönem POMEM sonuçlarının açıklanacağı ana kilitlenmiş durumda. Peki 27. Dönem POMEM sonuçları açıklandı mı? 27. Dönem POMEM 2021 sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis olma hayali kuran adaylar, 15 Şubat 2021'de gerçekleşen POMEM sınavları sonrası 27. dönem POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı anı iple çekiyor. 

5 bin 440 erkek, 960 kadın lisans mezunu, bin 360 erkek, 240 kadın önlisans mezunu polisin göreve başlatılacağı POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak gibi soruların yanıtları da merak ediliyor.

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olup ardından mülakata giren polis adayları, mülkat sonuçlarından gelecek güzel habere odaklanmış durumda.

Peki POMEM 27. dönem sonuçları belli oldu mu? Ya da POMEM 27. dönem sonuçları ne zaman belli olur?

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

POMEM 27. dönem mülakat sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? 

POMEM sözlü mülakat sonuçları henüz açıklanmadı. Ancak geçtiğimiz yıllar baz alındığında POMEM 27. dönem mülakat sonuçlarının eylül ayı içerisinde yani en geç önümüzdeki hafta Cuma gününe kadar açıklanması açıklanması bekleniyor.

Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacak.

POMEM sonuçları sorgulama nasıl yapılır? 

Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacak.

Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecek.

İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğinde...

POMEM alım mülakatları nasıl yapılıyor? 

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

  • Konu hakkında bilgi düzeyi,
  • Kendisinden istenileni kavrama,
  • Özgüveni,
  • İfade etme yeteneği,
  • Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.