Acil nakit ihtiyacına yönelik Yarım Kredi Kooperatifi tarafından yeni bir nakit avans ödemesi gerçekleştirileceği öğrenildi. 25 bin liraya kadar yapılan nakit avans ödemeleri ile birlikte ihtiyaçların ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Özellikle hızlı bir başvuru olması sebebiyle pek çok vatandaş ihtiyaçlarına hızlı bir çözüm bulabilecekler. 

Başvuruların KORBİS sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi planlanıyor. Yapılacak nakit avans başvurularının sadece 45 dakika içerisinde  hesaba yatırılığı ifade edildi. Vatandaşlara verilen kredi ile birlikte pek çok kişinin derin bir nefes alması bekleniyor. Nakit ihtiyacı olan üreticiler bayram öncesi sorunsuz bir şekilde krediden faydalanabilecekler. 

45 DAKİKA HIZLI KREDİDEN KİMLER FAYDALANABİLECEK?

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü tarafından konu hakkında detaylı bir açıklama yapıldı. Son zamanlarda üreticilerin ihtiyaçları dahilinde uygun şartlara sahip olan bir finansmana sahip olmalarının ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Bununla birlikte piyasada meydana gelen değişimleri yakından takip eden Tarım Kredi hazırladıkları hızlı finansman paketi ile üreticilere destek olmaya devam edecek. 

Nakit finansman ihtiyacı çiftçilerin her türlü ihtiyacına destek olabilecek. Ortak finansman ihtiyaçlarının üretimle birlikte 'Mobil Onaylı Kredi' adı altında pek çok kredi ürününden farklı olarak yeni bir kredi ürünü geliştirildiği belirtildi. Kredi başvurusu bu süreç içerisinde KORBİS üzerinden gerçekleştirilecek. Doğrulamanın sanal pos üzerinden yapılmasının hemen ardından PTT üzerinden onaylanan rakamlar yapılacak. Başvuru süreci ile birlikte hesaplara gönderilme sürcinin 45 dakikalık zaman diliminden oluşması bekleniyor. 

25 BİN LİRAYA VARAN KREDİ VERİLECEK

11-1

Mobil onaylı bir biçimde verilecek olan kredi miktarı 25 bin liraya kadar çıkacak. Zaman içerisinde ihtiyaçlara ve gelen taleplere bakılarak bu miktarın yükseltilebileceği düşünülüyor. Hayatın her alanında yaşanan dijital dönüşüm süreci içerisinde mobil onaylı, hızlı ve kolay şartlara sahip olan kredinin Tarım Kredi tarafından yapılan çalışma sonrasında verilecek olması heyecana neden oldu. Böylece üreticinin ve çiftçinin ihtiyaçlarına kulak verilecek.