Süper Lig takımlarından Gaziantep FK ve Kasımpaşa arasında oynanan karşılaşmada, maçı uzatma dakikalarında sonlandıran hakem Halis Özkahya, görevi bırakma kararı aldı.

Geçtiğimi Cuma günü Gaziantep FK ve Kasımpaşa kulüpleri arasında, Gaziantep Kalyon Stadyumun'da oynanan maçta Süper Lig tarihinde görülmemiş bir olay yaşandı. Karşılaşmanın 90 dakikası sona erdikten sonra verile 9 dakika uzatmalarda karşılaşmanın hakemi Halis Özkahya, müsabakayı 94:14'te düdük çalarak bitirdi. Maç, Gaziantep FK'nın 2-0'lık üstünlüğü ile sona ererken maçın hakemi Halis Özkahya'nın son düdüğü çalması sonrası soyunma odasına giden futbolcular, 10 dakika sonra tekrar sahaya geri çağrıldı. 

Gaziantep FK - Kasımpaşa oyuncularının sahaya geri çıktıktan sonra kalan 5 dakikalık süre devam edildi ve maç karar verilen 99. dakikada bitirildi. Yaşanan bu gelişme sonrasında Halis Özkaya'nın verdiği skandal karar büyük tepki topladı.

Halis Özkahya

HALİS ÖZKAHYA GÖRECİNİ BIRAKMA KARARI ALDI!

Gözden kaçırmayın

Ünlü Futbolcu Sokağın Ortasına İşedi! Ünlü Futbolcu Sokağın Ortasına İşedi!

Gaziantep FK  ve Kasımpaşa arasında gerçekleştirilen maçın karar verilen uzatma dakikasından 5 dakika önce bitiren hakem Halis Özkahya, karşılaşmayı erken sonlandırmasından dolayı hayal kırıklığı yaşadığı ve soyunma odasına giderken de moralsiz olduğu gözlenmişti. Spor camiasının tepkileriyle karşı karşıya kalan Halis Özkahya flaş bir karar aldı ve 41 yaşındaki Özkahya, görevini bırakma kararı aldı. FIFA kokartlı 24 yıllık hakem Halis Özkahya, aldığı kararıyla ilgili yazıyı 2 TFF'ye gönderdiği bildirilirken TFF'nin gelen yazıya ilişkin nasıl bir karar alacağı merak konusu oldu.