23 Nisan'da Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı? Sokağa Çıkma Yasağı Süresi Uzatılacak Mı?

Hafta sonu tatillerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi üzerine 23 Nisan'da da sokağa çıkma yasağı ilan edileceği konuşulmaya başlandı. 23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

23 Nisan'da Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı? Sokağa Çıkma Yasağı Süresi Uzatılacak Mı?
20 Nisan 2020 - 08:58

 

Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşların 31 şehirde sokağa çıkmaları iki haftadır hafta sonu tatillerinde yasaklanıyor. 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri için halen devam eden sokağa çıkma yasağı ugyulanıyor. Peki 23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan ile 1 Mayıs arasında sokağa çıkma yasağının uygulanabilir olduğunu ve bu kararın koronavirüs ile mücadele büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Sokağa çıkma yasağı konusunda karar mercii olan İçişleri Bakanlığı'ndan şu ana kadar bir açıklama gelmedi. Ancak dikkatlerden kaçan bir açıklama geçen hafta dolaylı olarak yapıldı.

23 Nisan'da 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edileceği iddia edilmişti. Bu iddia üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yapmış ve böyle bir karar alınmadığını ve bu iddialarda bulunanlar hakkında inceleme başlatıldığını duyurmuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yönetiminde toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun bu hafta içerisinde yapacağı ilk toplantıda bu konuyu ele alacakları belirtildi. Uygulanan sokağa çıkma yasaklarının koronavirüs üzerinde ne şekilde etki bıraktığının bilimsel verilerle ortaya konulmasının ardından Bilim Kurulu'nun belirtilen tarihlerde sokağa çıkma yasağı kararı alınması gerektiğini tavsiye edebilecekleri belirtildi.

Şimdi 23 Nisan'da ne yönde bir karar alınacağı merak konusu oldu. 23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı ilan edilip edilmeyeceği konusunda bugün ve yarın gelişmeler yaşanması bekleniyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum