23 Nisan Ve 1 Mayıs'ta Sokağa Çıkma Yasağı Mı İlan Edilecek? Emniyet Genel Müdürlüğü Cevap Verdi!

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri gereği alınan sokağa çıkma yasağı kararları sonrasında bir başka iddia gündeme geldi. Özellikle sosyal medyada resmi tatillerde sokağa çıkma yasağı ilan edileceği iddia edildi. Bu konuda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından resmi duyuru yayınlanarak konuya açıklık getirildi. Resmi tatillerde sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?

23 Nisan Ve 1 Mayıs'ta Sokağa Çıkma Yasağı Mı İlan Edilecek? Emniyet Genel Müdürlüğü Cevap Verdi!
16 Nisan 2020 - 06:59

 

Türkiye'de koronavirüs günleri başladığı günden itibaren en çok merak edilen konu sokağa çıkma yasağı oldu. Bu konuda her platformda çok çeşitli iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Son iddia ise resmi tatillerde sokağa çıkma yasağı ilan edileceği şeklindeydi. Bu iddialara Emniyet Genel Müdürlüğü resmi açıklamayla cevap verdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede 23 Nisan ve 1 Mayıs resmi tatillerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı iddialarının gerçek ile bir alakasının olmadığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ilgili açıklamasında, “Bugün bazı sosyal medya hesaplarında İçişleri Bakanlığı tarafından 23-24-25-26 Nisan ve 1-2-3 Mayıs tarihleri için sokağa çıkma yasağı kararı alındığı ve uygulanacağı iddia edilmiştir. Bu iddialar kesinlikle yalandır ve gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi.

Vatandaşlara uyarıda bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi makamların dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini istedi.

Öte yandan sosyal medyada bu iddialarda bulunanlar hakkında soruşturma başlatıldığı ve bu kişilere gerekli yaptırımların eksiksiz uygulanacağı belirtildi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum