Gündem

23 Haziran Seçim Anketi! Kim Ne Kadar Oy Alıyor?

23 Haziran seçimleri öncesinde anket firmaları sokakta nabız tutuyor. Seçmen 23 Haziran için kararını verdi.

İBB seçimlerinin yenilecek olması nedeniyle partiler çalışmalarına hız vermiş durumda anket firmaları da İstanbul genelinde vatandaşın nabzını yoklayarak kime oy vereceklerini öğreniyor. Elde edilen son anket verileri açıklandı.

Saadet partisinin adayının seçime katılma kararı alması ve bazı ufak partilerin seçime katılmama kararı almasıyla birlikte 23 Haziran seçimlerinde daha farklı sonuçlar çıkabilir. Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasında çok az bir fark olması da seçimi önemli kılıyor.

Saadet Partisi seçimlere kendi adayıyla katılacağını açıklamıştı. 100 bin civarında bir oy potansiyeli olan Saadet Partisinin kendi adayıyla katılması Muhalefet için kötü bir durum olsa da DSP ve diğer ufak partilerin 23 Haziran seçimlerinde Muhalefeti desteklemesi bekleniyor.

Uzmanlara göre Saadet, DSP, TKP gibi partilerden CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na kayacak çok fazla oy var. Ayrıca Ak parti seçmeni olan ancak partisine kızan seçmenlerinde ya oy kullanmayacağı ya da bu seçimlerde Ekrem İmamoğlu yönünde oy kullanacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı