Gündem

23 Haziran İstanbul Seçimleri Seçmen Kaydı Sorgulama! Nasıl Yapılır?

23 Haziran seçimlerine 1 haftadan az bir süre kaldı. Seçmen kaydı sorgulama işlemlerini yapmak için acele eden seçmenler olası durumlarda Nüfus Müdürlüklerine giderek hataları giderebilecek. Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak oluşan sorunların çözülmesi mümkün olacak.

23 Haziran seçimleri öncesinde birçok vatandaş nereden seçmen kaydı yapacağını bilmiyor. Seçmen kaydı sorgulama işlemlerini e-devlet üzerinden ve YSK resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

31 Mart seçimlerinin İstanbul da tekrarlanmasıyla birlikte İBB seçimleri için İstanbullular bir kez daha sandığa gidecek. Sandığa gidecek vatandaşlar oy kullanma sürecinde herhangi bir sorun yaşamamaları adına sandık no sorgulama işlemini yapmalılar.

Sandık no ve seçmen kaydı sorgulamak için haberimizin en alt kısmında yer alan bağlantıya tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz. Seçmen kaydı bulunamazsa Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Birçok seçmen seçimler öncesinde bu tarz sorunlara karşı başvuru yaptı. Eğer sizlerde seçmen kaydı sorgulama yapmadıysanız hızlı sorgulama ile yapabilirsiniz.

SEÇMEN KAYDI SORGULAMA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı