Yeni yıl coşkusu yavaş yavaş tüm Türkiye'yi sarmaya devam ederken vatandaşlar ise Milli Piyango büyük ödülünü merak ediyor. Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilecek olan yılbaşı özel çekilişinde Büyük ödül verilecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da zengin olma hayali Kuran Milyonlarca kişi Milli Piyango bileti almaya koşuyor. Son günlerde Nimet abla bayiinin önünde uzun kuyruklar oluşmaya başladı. Vatandaşlar ise 2022 yılı Milli Piyango çekilişinde verilecek olan ödülü ve çeyrek bilete düşen ikramiyeyi merak ediyor. Peki Milli Piyango yılbaşı çekilişi büyük ödül ne kadar? 2022 Milli Piyango büyük ikramiye kaç TL? çeyrek bilet ne kadar veriyor?

2022 MİLLİ PİYANGO BÜYÜK İKRAMİYE NE KADAR?

Milli Piyango 2022 yılı yılbaşı çekilişi büyük ikramiye belli oldu. Bu yıl Milli Piyango yılbaşına özel olarak 120 milyon TL büyük ikramiye verecek. Yeni yılda Milli Piyango bileti alan vatandaşlardan biri ya da birden fazlası zengin olacak. Milli Piyango'nun Bu yıl dağıtacağı toplam ikramiye tutarı ise 670 milyon 760 bin TL. Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi sonrasında biletler Milli Piyango online Sitesi üzerinden kontrol edilecek.

2022-yilbasi-ceyrek-bilet-ne-kadar-veriyor-ne-kadar-kazandiriyor-yilbasi-ceyrek-bilet-fiyatlari-2

2022 MİLLİ PİYANGO ÇEYREK BİLETE NE KADAR VERİYOR?

Milli Piyango 2022 yılbaşı özel çekilişi öncesinde vatandaşlar aldıkları biletlere ne kadar ikramiye çıkma ihtimali olduğunu da merak ediyor. Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde ikramiye çeyrek bilete isabet ederse büyük ikramiye 4'e bölünecek. Yani çeyrek bilet sahibi olan kişiler 30 milyon TL ödül kazanacak. Büyük ödülün tam bilete çıkması durumunda ise 1 kişi 120 milyon TL’lik ikramiyeyi kazanacak.