2022 yazında başlayacak olan yaz dizileri bir bir belli olmaya başlıyor! Bu sene maalesef yazın bile drama doyacağız. Romantik komediler yerini yine klişe bol acıtasyon drama bıraktı. Peki bu sene hangi yaz dizileri başlıyor?

Bir sezonu daha bol bol dramatize, acitasyonun, mağduriyet edbiyatı, mafya, şiddet, suç, duygu istismarı klişeleriyle geçirdik. Neyseki nihayet yaz geldi.

Havalar ısınıyor güneş açıyor ve ekranlarda eğlenceli iç açıcı diziler hazırlanmaya başlıyor. 2022 yaz dizileri bir bir belli olmaya başladı. Ancak kara haber geldi. Bu sezon romantik komediler, komediler yerine yaz ayları da dram dizileri baş gösterecek gibi duruyor. 

Neyseki arada ruhumuza iyi gelecek ihtiyacımız olan yaz dizileri de yok değil. Yaz dizileri hazırlıkları başladı. Kanallar bir bir antlaşmaları imzaladı. Peki ama hangi yaz dizileri başlıyor? Hangi oyuncular bu yaz hangi yaz dizilerinde yer alacak?

İşte 2022 yaz dizileri;

AH NEREDE

Bu yaz senaristler ve yapım şirketleri Yeşilçam'a yöneldi. Sosyal medyada da dram klişeleri ağır imaj içerdiği için ağzına almayan kullanıcıların romantik komedi klişelerini diline dolaması nedeniyle Yeşilçam'a yöneldi. Kült filmlerden biri olan Ah Nerede bu yaz yeni versiyonu ile yaz dizisi olarak aynı isimle uyarlanacak. Bu durum aslında orjinalinin öldürtmek olarak tepki görse de şimdiden merak uyandırmayı, kimlerin Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu'nun yerine Ferit ve Zehra karakterlerini canlandıracağı merak edildi. 

AH CANIM HAYAT

Süreç Film imzalı bir dram yaz dizisi geliyor. Yönetmen koltuğunda Yıldız Hülya Bilban’ın oturacağı Ah Canım Hayat adlı dizi yazın da drama doymamızı sağlayacak. Dizinin senaryosunu Nalan Merter Savaş ve Vilmen Özçınar kaleme alıyor.

SENDEN DAHA GÜZEL

Gold Film imzalı senaryosunu daha önce Sen Çal Kapımı ve Erkenci Kuş dizilerine imza atan Ayşe Kutlu'nun yazdığı Senden Daha Güzel adlı bu yaz başlayacak olan dizilerden.

FOX TV'YE GENÇLİK DİZİSİ GELİYOR!

NTC Medyanın yapımcılığını üstlendiği bir gençlik işi FOX TV'de ekranlara gelmeye hazırlanıyor. 

FOX TV'YE BİR DİZİ DAHA

No9 yapımın sahibi Yağmur Ünal yine bu yaz FOX TV'ye Şahin Altuğ'un yazıp yöneteceği yeni bir dizi hazırlıyor.

KANAL D' DE HAZIR

Kanal D ekranlarında D Productions imzalı senaryosunu Barış Erdoğan ve İlker Arslan’ın yazdığı bir yaz dizisini hazırlığına başladı. Dizinin yönetmen koltuğunda romantik komedilerin yönetmeni Serdar Gözelekli yer alıyor.

FOX'A 2 DİZİ DAHA

Gözden kaçırmayın

Ru Dizisi Konusu Ne? Oyuncuları Kim? Ne Zaman Başlıyor? Ru Dizisi Konusu Ne? Oyuncuları Kim? Ne Zaman Başlıyor?

Fox TV seri üretim gibi dizi yapan kanallardan. Fox'un en sevdiği yapım şirketleri Medyapım ve MF Yapım kanala bu yaz için 2 ayrı dizi daha hazırlıyor. Yani toplamda kanal için şu an için anlaşılan 3 dizi var.