Koronavirüs salgını bitti derken yeniden başlıyor. Bu defa da omicron varyantı nedeniyle tüm dünya zor günler geçiriyor. Ülkemizde de vaka sayılarındaki artışın sebebi omicron varyantı olarak görünüyor. Kapalı ve toplu alanlarda salgın tehlikesinin daha da artması nedeniyle birçok özel üniversite peş peşe açıklama yaptı ve online eğitim kararı aldıklarını duyurdu. Ancak devlet üniversitelerinde hala böyle bir karar alınmış değil. Peki 2022 üniversiteler kapanacak mı? üniversiteler yüz yüze eğitime ara verecek mi?

2022 ÜNİVERSİTELER KAPANIYOR MU?

Vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle üniversitelerde online eğitime dönüş olup olmayacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. İstanbul'da bulunan özel üniversitelerden bu yönde açıklamalar geldi. Koç Üniversitesi 7 Ocak 2022 tarihine kadar Tıp ve hukuk fakültelerinde yapılan uygulamalı dersler dışında bütün derslerin online eğitim olarak verileceğini duyurdu. Ayrıca Koç Üniversitesi'nde 10-21 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak olan final sınavları da online olacak.

Online eğitime geçen diğer bir üniversitede Boğaziçi Üniversitesi oldu. Boğaziçi Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada 4 Ocak 2022 tarihine kadar derslerin online işleneceği ifade edildi. son gelen bilgiye göre İstanbul Teknik Üniversitesi'de online eğitime geçti. Öğrencilerin bu yönde taleplerini değerlendiren üniversiteler dersleri 2. yarı yıla kadar online verecek.

DEVLET ÜNİVERSİTELERİ ONLİNE EĞİTİME GEÇECEK Mİ?

Üniversite öğrencileri ise devlet üniversiteleri online eğitime geçecek mi, yüz yüze eğitime ara verilecek mi gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Şu an için devlet üniversitelerinden böyle bir açıklama yapılmadı. Açıklama olması durumunda haberimizde yer vereceğiz...