Omicron varyantı nedeniyle tüm dünyada koronavirüs vaka sayıları patlama yaşıyor. Türkiye'de de okullarda artan koronavirüs vakaları sonucunda öğrenciler ve veliler 15 tatilin erkene çekilmesini istiyor. Sömestr tatilinde yüz yüze eğitime ara verilmesi de gelen talepler arasında yer alıyor. Öğrencilerin ve velilerin taleplerine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yanıt verdi. Peki okullar kapanıyor mu? Yüz yüze eğitime ara verilecek mi? 15 tatil erkene çekilecek mi?

MEB son dakika yarıyıl tatili açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Bugün bir son dakika açıklaması yaparak okulların tatilinin erkene çekilip çekilmeyecek konusunda bilgi verdi. Son günlerde okullarda artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle öğrenciler ve veliler korkuya kapılmıştı. Omicron varyantının tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılması nedeniyle okulların tatil edilmesi isteniyor. Bu konuda açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer şu an itibarı ile yüz yüze eğitime ara vermenin gündemde olmadığını söyledi.

15 tatil uzayacak mı?

Omicron varyantı kaynaklı vaka sayısındaki artış nedeniyle yarıyıl tatili uzayacak mı sorusu gündeme geldi. Bugün bir televizyon programına katılan milli eğitim bakanı Mahmut Özer ise Yarıyıl tatilinin süresi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yarıyıl tatilinin uzamasını bekleyenler için konuşan Mahmut Özer, okulların erken tatile Gitme gibi bir durumun söz konusu olmayacağını söyledi. Peki 2022 15 tatil ne zaman başlıyor? 21 Ocak 2022 Cuma günü dağıtılacak Karnelerin ardından 15 tatil başlayacak. 4 Şubat 2022 Cuma günü ise yarıyıl tatili sona erecek ve öğrenciler okula geri dönecek.