Formula 1 yarışlarında 34. dünya şampiyonluğuna Red Bull Honda takımından Max Verstappen adını yazdırdı. Birleşik Arap Emirlikleri'nin Abu Dabi kentinde düzenlenen nefes kesen yarış, Yas Marina Pisti'nde gerçekleştirildi. Baştan sona heyecanla izlenen 2021 Formula 1 Dünya Şampiyonasında sezonunun 22'nci ve son ayağı olan turda zafer Max Verstappen'in oldu ve 2021 yılının dünya şampiyonu olarak adını yazdırdı.

Max Verstappen

Mercedes'in pilotu Lewis Hamilton ise yarışı 2. sırada tamamlarken, Ferrari'yi kullanan İspanyol pilotu Carlos Sainz ise uyarışı 3. sırada bitirdi.

DÜNYA ŞAMPİYONU VERSTAPPEN: İNANILMAZ BİR ŞEY

Max Verstappen-1

Son turda izleyenlerin nefesi kesilirken Lewis Hamilton'ı geçerek şampiyonluk duygusunu yaşayan Max Verstappen, yarıştan sonra yaptığı açıklamada, inanılmaz bir duygu içinde olduğunu, yarış için çok fazla savaştığını ve son turda bu fırsatın gelmesiyle de yarışı istediği gibi birinci olarak bitirdiğini söyledi. Takımının bu birinciliğini sonuna kadar hakettiğini belirten Verstappen, Perez'e de teşekkür etmek istediğini ve tek istediği şeyin 10-15 yıl daha bunu yapmak olduğunu ifade etti.

Max Verstappen-1


HAMILTON: MAX'I TEBRİK EDERİM

Son turun sonlarına doğru 1. kaybeden Lewis Hamilton ise dünya şampiyonun olan Max Verstappen'i tebrik ettiğini söyledi. Takım olarak çok çalıştıklarını ve en zor sezonlardan birisini bitirdiklerini belirten Hamilton, her şeylerini ortaya koyduklarını ve hiç pes etmediklerini söyledi.