Geri sayım başlıyor. Lisans mezunu 5.440 erkek, 960 kadın önlisans mezunu olan 1360 erkek, 240 kadın polis alımı yapılacak.

Polis alımının yapılacağı kurum tarafından duyuruldu ve toplam 8000 aday Polis Akademisi Başkanlığı 27. dönem başvurularında sözlü mülakatı tamamladı.

27. Dönem POMEM mülakat sonuçları merak ediliyor. POMEM mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusu hem adaylar hem de yakınları tarafından araştırılıyor. Polis akademisi resmi internet sitesi üzerinden erişime açılacak. Sonuçlar Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi ile POMEM 27. dönem mülakat sonuçları merak içerisinde bekleniyor.

Adsız1-58 ile 21 Aralık 2020 tarihlerinde başvurular alındığı sonrasında ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı yapıldığı mülakat aşamalarının da geçilmesi ile birlikte süreç tamamlanacak. POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih netlik kazanacak. Pek çok kişi bu konuda araştırma yapıyor.
Adaylar 3 aşamadan geçip seçilirken fiziki yeterlilik sınavı ardından temmuz ayında yapılan duyuru ile mülakat yerleri belli oldu. Bu kapsamda POMEM mülakat sonuçları ve Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi ile 27. Dönem POMEM mülakat sonuçları vatandaş tarafından merak ediliyor.

Gözden kaçırmayın

Akbank 7000 TL ödeme veriyor! Akbank'tan Duyuru Resmi Olarak Yapıldı! Akbank 7000 TL ödeme veriyor! Akbank'tan Duyuru Resmi Olarak Yapıldı!

POMEM Sözlü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak?

POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih net olarak belirtilmedi. Adayların sınav sonuçları ve sınavla ilgili işlemleri tamamen bittikten sonra Polis Akademisi Başkanlığı tarafından sonuçların ilan edileceği düşünülüyor. Sınav sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesi üzerinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylar posta yoluyla veya farklı iletişim kanalları ile de sınav sonuçlarını alamayacaklar. Sonuç belgesi de gönderilmeyecek. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğinde görülecek.

Adaylarda başarı sıralamasında POMEM giriş puanı, yüzde yirmi beş KPSS puanı ve yüzde yirmi beş fiziki yeterlilik sınavı, mülakat sınavı ise bu oranın %50’sinin toplamı olacak ve bu şekilde puanlama da eşitlik olması halinde KPSS'den alınan puan mülakat puanı yeterlilik puanı için en yüksek alanlar esas alınacak. Bunlar da eşitlik olması durumunda ise yaşı küçük olan aday tercih edilecek.

Polis Akademisi Ve POMEM Mülakatları Nasıl Yapılıyor?

Adayların öncelikli olarak fiziki yeterlilik sınavından geçmeleri gerekiyor. Daha sonra mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavı gerçekleştiriliyor. Adaylara kartlar arasından bir kart çektirilir ve konu hakkında düşünüp sunum yapması istenir. Komisyon tarafından adaya soru yöneltilir ve değerlendirme sonucunda adayın bilgi düzeyi, özgüveni, ifade etme kabiliyeti, kendisinden istenileni kavrama özelliği, beden dilini kullanması gibi kriterler değerlendirilir. Bu kriterler üzerinden puanlama yapılır ve mülakat sınavından başarılı olmak için 100 puan üzerinden 70 puan alması gerekmektedir.