2020 YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YDS Sonuç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

ÖSYM tarafından 27 Eylül'de yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarının açıklanması büyük bir merakla bekleniyor. Sınava giren adaylar alacakları puanın ÖSYM tarafından duyurulmasını bekliyorlar. 2020 YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2020 YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YDS Sonuç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
09 Ekim 2020 - 21:00

ÖSYM tarafından yapılan ve sonuçlarının açıklanmasına dair büyük bir merak oluşan sınavlardan birisi de Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) oldu. 27 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen sınava on binlerce aday katıldı. Özellikle akademik kariyer yapmak isteyenlerden istenen YDS puanı bu nedenle büyük bir öneme sahip.

2020 YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2020 YDS sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair oluşan beklenti üzerine çok sayıda araştırma yapılıyor. ÖSYM tarafından yayınlanan 2020 Sınav Takvimi'nde yer alan bilgilere göre YDS sonuçları 23 Ekim 2020 Cuma günü açıklanacak. YDS'nin açıklanmasına dair ÖSYM tarafından şu ana kadar başka bir resmi açıklama yapılmadı.YDS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

23 Ekim'de açıklanması planlanan YDS'nin sonuçlarına nasıl erişilebileceği de bir başka merak konusu oldu. YDS'ye giren adaylar sonuç sorgulama işlemini nasıl yapacaklar? YDS sonuçları açıklanır açıklanmaz ÖSYM'nin sonuç ilan etme sitesine TC kimlik numaraları ve kişiye özel şifresi ile girecek olan adaylar sınav sonuçlarını buradan öğrenebilecekler.

YDS NEDİR?

Açılımı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan YDS Yükseköğretim Kurulu'nun talimatı ile ÖSYM tarafından yapılan merkezi bir dil sınavıdır. Bu sınavdan alınan puanlar yüksek lisans, lisans ve doçentlik sınavlarında kullanılmaktadır. Ayrıca KPSS A grubu öğretmenlik sınavında dil puanı hesaplanırken kullanılmaktadır. Bunun yanında memuriyette dil tazminatı alınırken YDS puanlarına bakılmaktadır.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum