Eğitim

2020 Üniversite Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Üniversite Kaydı İçin İstenen Belgeler

2019 YKS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanması ile birlikte şimdi de tercih dönemi başladı. Sonuçlarla birlikte tavan ve taban puanları inceleyen öğrenciler hangi üniversite kayıt yaptıracaklarını merak ediyor.

 Gelecek yıl tekrar üniversite sınavına girmek isteyen öğrenciler ise üniversite kayıt tarihleri merak ediyor. 2020 yılında yapılacak olan YKS için üniversite kayıtları için gerekli belgeler ÖSYM tercih kılavuzunu haberimizde bulabilirsiniz.

 2020 üniversite kayıtları şu an için belli olmadı. Üniversite çevrimiçi kayıt işlemleri nasıl yapıldığını ölçme yerleştirme merkezi tarafından açıklanacak. Sınav sonuçları açıklandı ve tercih süresini ne zaman sona ereceğini haberimizde bulacaksınız.

 YKS tercihleri 29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Üniversite kayıt süreci ise 19 23 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Sonuçlar sadece ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Öğrenciler T.C kimlik no sisteme giriş yaptıktan sonra sonuçlarında görüntüleri verecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı