2020 Kredi Sicil Affı İçin Resmi Açıklama Geldi! Kara Listeden Çıkmak İsteyenlere Kredi Sicil Affı Müjdesi Mi Geliyor?

Türkiye'de bankaların kara listesinde bulunan milyonlarca vatandaş bir an önce kredi sicil affının çıkmasını bekliyorlar. Bu konuda yetkili ve etkili isimlerin son dakika açıklamalarını umutla takip eden vatandaşlara müjdeli haber geldi mi? Uzun bir süredir kredi sicil affı ile alakalı olarak resmi bir açıklama yapılmazken bu sessizlik bugün bozuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş bugün bir açıklama yaparak kredi sicil affı ile son durumu kamuoyuna ilan etti. 2020 kredi sicil affı !

2020 Kredi Sicil Affı İçin Resmi Açıklama Geldi! Kara Listeden Çıkmak İsteyenlere Kredi Sicil Affı Müjdesi Mi Geliyor?
16 Ekim 2020 - 16:49

Türkiye'de daha önce bankalarla olan ilşkilerinde çeşitli nedenlerden dolayı borçlarını ödeyemeyen milyonlarca vatandaş bankaların kar alistesinde bulunuyorlar. Bu vatandaşlar kara listede olduukları için yeni kredi kullanma konusunda büyük bir mağduriyet yaşıyorlar. Son dönemlerde kredi sicil affı ile alakalı olarak gelişmeleri takip eden vatandaşlar umutla müjdeli bir haber bekliyorlar. Ancak şu ana kadar bu konuda umut olacak somut bir adım atılmadı.

2020 KREDİ SİCİL AFFI ÇIKACAK MI?

Kredi sicil affının çıkması için milyonlarca vatandaşın çok büyük bir beklentisi bulunuyor. Özellikle AK Parti'ye talepte bulunan vatandaşlar kendi sorunlarının çözülmesi ve ekonomik olarak rahat bir duruma geçmeleri için isimlerinin kara listeden çıkarılmasını istiyorlar. Ancak gelen son dakika bilgilerine göre 2020'de herhangi bir kredi sicil affı konusunda adım atılmasına ihtimal dahi verilmiyor.

KREDİ SİCİL AFFI SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Kredi sicil affı bekleyen milyonlarca vatandaşım umutlarını yok eden resmi açıklama bugün yapıldı. AK Parti'nin önemli isimlerinden olan ve TBMM'de Grup Başkanvekilliği görevini yıllardır sürdüren Mehmet Muş kredi sicil affı ile alakalı olarak açıklama yaptı. Kredi sicil affı bekleyen vatandaşlara kötü haberi veren Mehmet Muş, “AK Parti olarak kredi sicil affı ile alakalı bir çalışmamız bulunmamaktadır. Herhangi şekilde kredi sicil affı gündemimizde değildir. Vatandaşların bu yönde beklenti içerisinde olmamalarını tavsiye ederim. Ekonomik açıdan kredi sicil affı ciddi riskler barındırmaktadır.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili mehmet Muş'un bu açıklamasının ardından kredi sicil affı bekleyen milyonlarca vatandaş kara listeden çıkma umudunu bir başka bahara ertelemek zorunda kaldılar. Bu bilgilendirme ile 2020 yılında kredi sicil affının çıkmayacağı kesinleşmiş oldu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum