2020 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? KPSS Lisans Puanı Nasıl Öğrenilir?

2020 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? KPSS Lisans Puanı Nasıl Öğrenilir?
23 Eylül 2020 - 09:11

Kamu kurum ve kuruluşlarında işe girmek isteyen her vatandaştan KPSS şartı isteniyor. Bu nedenle bir süre önce yapılan KPSS lisans sınavının farklı oturumlarının sonuçları merakla beklenmeye başlandı. KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair resmi duyuru ÖSYM tarafından yapıldı.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

KPSS lisans sınavı sonuçları 22 Ekim 2020 tarihinde açıklanacak. Sonuçlar ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Sınava giren adaylar bu internet sitesinden KPSS sınavında kaç puan aldıklarını sorgulayabilecekler.

KPSS LİSANS SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için artık sınav sonucu heyecanı yaşanmaya başlandı. Sınava yüzbinlerce vatandaş ÖSYM'nin sınav sonuçlarının 22 Ekim'de açıklanacağını duyurmasının ardından meraklı bir bekleyişe başladılar. Peki KPSS sonuçları ne zaman ve nasıl öğrenilecek. Sonuçlar 22 Ekim 2020 tarihinde açıklanacak. Bu tarihten itibaren ÖSYM'nin gerçekleştirmiş olduğu tüm sınavların sonuçlarını açıkladığı https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden KPSS sonuçları öğrenilebilecek. Sınav sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar ÖSYM sitemine TC Kimlik numaraları ve kendilerine özel olarak verilmiş olan ÖSYM Aday Şifrelerini girerek sonuçları öğrenebilecekler.

KPSS DEĞERLENDİRME NASIL YAPILACAK

KPSS'de yer alan tüm testler kendi içerisinde değerlendirmeye tabi tutulacak. Bir testin sonucu bir başka testin sonucuna etki edemeyecek. Bir testte doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkartılarak ham puanlar elde edilecek. Bunun ardından bu puanlardan yararlanarak standart sapmalar kullanılıp standart puanlara ulaşılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum