2020 KPSS Lisans Sınavı Sonuçları Açıklandı Mı? KPSS Sonuçları Nereden Öğrenilebilecek?

Türkiye'de kamu kurum ve kuruluşlarında işe girmek için şart olan KPSS ile alakalı olarak milyonlarca vatandaş heyecanlı bir bekleyiş içerisindeler. 2020 KPSS lisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2020 KPSS lisans sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu mu?

2020 KPSS Lisans Sınavı Sonuçları Açıklandı Mı? KPSS Sonuçları Nereden Öğrenilebilecek?
27 Eylül 2020 - 10:23

Türkiye'de milyonlarca üniversite mezunu vatandaş 12-13 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleşen KPSS lisans sınavında ter dökmüşlerdi. Kamu kurum ve kuruluşlarında işe girmek isteyen vatandaşlardan istenen KPSS puanı nedeniyle bu sınavın sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. KPSS lisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

2020 KPSS LİSANS SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milyonlrca üniversite mezunu vatandaşın gözü kulağı ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. En son güncel bilgilere göre ÖSYM 2020 KPSS lisans sınavı sonuçlarını 22 Erkim 2020 tarihinde açıklayacak. Bu konuda bilgilendirme yapan ÖSYM'den bu tarihin öne alınması veya ileri bir tarihe ertelenmesi gibi bir duyuru yapılmadı. 22 Ekim 2020 tarihinde sonuc.osym.gov.tr adresinden KPSS lisans sınavı sonuçları öğrenilebilecek.2020 KPSS LİSANS SORU VE CEVAPLARI BAĞLANTI LİNKİ

2020 KPSS lisans sınavına giren milyonlarca vatandaş bu sınavda sorulan soruların ve cevaplarının ÖSYM tarafından açıklanmasını uzun bir süre beklediler. ÖSYM'den bu konuda bir süre önce beklenen haber geldi. 2020 KPSS Lisans Genel Yetenek - Genel Kültür - Eğitim Bilimleri oturumlarının soruları vecevap anahtarları yayınlandı. Soruların ve cevap anahtarlarının yüzde 10'u kullanıma açılırken ilgili ÖSYM adresinden bunlara erişilebiliyor.

KPSS 2020 Lisans sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından milyonlarca vatandaş kamu kurumlarında işe girmek için şartlarını zorlamaya ve iş başvurularını yapmaya başlayacaklar. Şu anda bu vatandaşlar herhangi bir kamu kurumunun açmış olduğu iş ilanına KPSS puanları olmadığı için başvuramıyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum