Gündem

2020 Emekli Maaş Promosyonu Ücretleri ve Banka Ödemelerinde Son Gelişmeler!

2017′ de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Bankalar arasında yapılan 3 yıllık sözleşme şubat ayında sona erdi. 1 Mart tarihinden itibaren yeniden başlayan emekli promosyonu ile ilgili bilgileri haberimizde derledik.

EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU ÜCRETLERİ NE ZAMAN VE NE KADAR

2017’de yapılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)  ve Bankalar arasındaki emekli maaş promosyonu şubat ayında sona ermişti. Bin TL ve altında aylık alan emekliklere 300 TL, bin ve iki bin TL arasında alık alan emeklilere 375 TL, iki bin TL’nin üzerinde aylık alan emekliler ise yaklaşık 450 TL olmak üzere 3 yıllık promosyon ödemesi yapılıyordu.

1 Mart tarihinde yeniden başlayan emekli maaş promosyonları 3 yıl geçerli promosyon sözleşmesi ile yapılacak. Bunu için emeklilerin bankaya gidip sözleşme yapması gerekmekte. Gelişmeler sonucu bazı bankalar arasında rekabet yaşandığı da alınan bilgiler arasında. Bazı bankalar maaşlarını üç yıl boyunca kendisinden alma sözü karşılığında, yaklaşık bin 250 TL nakit para kazanma fırsatı sunduğu öğrenildi. Son  olarak uygulanan ücretlerde değişiklik yapılıp yapılmayacağı konusunda Bankaların atacağı adımlar bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı