Ekonomi

2020'de sicil affı çıkacak mı? Esnaflardan hükumete çağrı!

Tüketiciler daha önceki borçlanmalarından dolayı kara listeye girmiş ve kredi alamaz duruma gelmişti. Ayrıca şu an borcu olmayan vatandaşlar da geçmiş dönemlerde bankalarla yaşadığı sorunlardan kaynaklı kredi alamıyor. Bu durum 2020 yılında sicil affı çıkacak mı sorusunu beraberinde getiriyor. 

Sicil affı talebi daha önce Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a iletilmişti. Olumlu sinyaller veren Bakan Pekcan bu konuyla ilgili olarak gündeme getirilmesi adına bir çalışma başlatacaklarını da duyurmuştu. Konuyla ilgili Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı’ndan da bir talep iletildi. 

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, katıldığı bir etkinlikte sicil affı ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Dere, konuşmasının büyük bir bölümünde sicil affından bahsetti. 

Kredi faiz oranlarındaki indirimleri hatırlatan Dere, esnafların bu tür seçeneklerden yararlanamadığını, daha önceki borçlanmalar nedeniyle kara listeye alındıklarını da sözlerine ekledi. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere’nin açıklamaları şu şekilde; “Esnaf ve sanatkarlarımız ekonominin temel taşıdır. Gerçekten basit durumlardan kaynaklı kredi alamamaktadır. 2020 yılında esnaflarımızın bu sorunu çözülmelidir. Gerçekten yoğun bir talep var bu konuda. Bankaların zorunlu bir şekilde uygulayacağı 2020 sicil affı gündeme getirilmeli ve Meclisimiz tarafından onaylanmalıdır” 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı