Eğitim

2019 YKS TYT Sınavı Soruları ve Cevapları Kolay mıydı ? Zor muydu? YKS Yorumları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) iki oturum şeklinde uygulanıyor. İlk gün oturumu olan , Temel Yeterlilik Testi (TYT) 15 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 10,15’de başladı ve 135 dakika sürdü.

YKS’nin ilk gün oturumunda , Türkçe,Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testlerinden sorumlu oldular.

TYT TÜRKÇE: Türkçeyi doğru kullanma, okuduğunu anlama ve  yorumlama, kelime hazinesi, temel cümle bilgisi ve imla kurallarını kullanma becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşan toplam 40 soru soruldu.

TYT SOSYAL BİLİMLER: Tarih, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe alanlarındaki temel kavram ve ilkeleri kullanma becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşan toplam 20 (her dersten 5) soru soruldu.

TYT TEMEL MATEMATİK: Temel Matematik kavramlarını kullanma ve bu kavramları kullanarak işlem yapma, temel matematiksel ilişkilerden yararlanarak soyut işlemler yapma, temel matematik prensiplerini ve işlemlerini gündelik hayatta uygulama becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşan toplam 40 soru soruldu.

TYT FEN BİLİMLERİ: Biyoloji, Fizik ve Kimya alanlarındaki temel kavram ve ilkeleri kullanma becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşan toplam 20 soru soruldu.

YKS KOLAY MIYDI? ZOR MUYDU?

YKS TYT’ye giren adayların bir kısmı sorularda zorlanmazken, bir kısmı ise soruların zorluğundan yakındı. Peki sizce 2019 YKS TYT Sınavı Soruları ve Cevapları Kolay mıydı ? Zor muydu? Sizlerde yorum yaparak diğer adaylarla soruları tartışabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı