Kamu Haberleri

2019 Özel Harekat PÖH Maaşları! PÖH Nasıl Olunur?

Polis Özel Harekat (PÖH) son derece özel bir birimdir. Tam donanıma sahip, nitelikli ve her daim zor şartlar altında görev yapmaya müsait ve istekli kişilerin görev yaptığı bir birimdir. Polis Özel Harekat (PÖH) olmak için neler yapmak gerekiyor? Bu işi yapan memurlar ne kadar para kazanıyor? Tüm zorlukları ve 2019 yılında Polis Özel Harekat (PÖH) alımlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Özel hareket polislerinin ana görevi ve çalışma alanı terör faaliyetleri içerisinde olan teröristleri etkisiz hale getirmek ve devlete karşı yapılan tüm eylemlere engel olmak geliyor. Diğer memur maaşlarına oranla Polis Özel Harekat (PÖH) maaşları biraz yüksektir.

Ancak belirtmekte yarar var ki son derece kutsal ve zorlu bir görev olsa da en tehlikeli meslek grupları arasında yer almaktadır. Polis Meslek Yüksek Okulu’nda 2 yıl eğitim almalısınız.

Daha sonra ise meslekte nasıl ilerlemek isterseniz sınavlara girerek meslek içerisinde yükselme şansınız olacaktır. 2019 yılında Polis Özel Harekat (PÖH) maaşları 5.100 TL civarındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı