Eğitim

2019 KPSS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı! KPSS Giriş Yerleri Sorgula

Milyonlarca adayın beklediği haber Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından geldi.  2019 KPSS sınav giriş belgeleri yayımlandı.  Milyonlarca aday KPSS sınav giriş belgeleri nasıl alınır? KPSS sınav giriş belgeleri sorgulama nasıl yapılır? sorularının cevaplarını araştırmaya başladı. Peki, KPSS sınav giriş belgeleri nasıl alınır? KPSS sınav giriş belgeleri sorgulama nasıl yapılır? sorularının cevapları haberimizin detayında…

2019 KPSS GİRİŞ BELGELERİ NASIL ALINIR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 14 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilecek 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sınav giriş belgeleri yayımlandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı giriş belgesine adaylar saat 16:05 itibariyle “https://ais.osym.gov.tr” üzerinden giriş yaparak öğrenecekler.

2019 KPSS GİRİŞ BELGELERİ SORGULAMA!

2019 KPSS’ye girecek adaylar sınav giriş belgesine Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile erişim sağlayabilecekler.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ TIKLAYINIZ

ÖSYM’DEN SONDAKİKA DUYURUSU 

2019 KPSS hakkında ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda, “14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavında adaylar (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu için, saat 10.00’dan sonra (Eğitim Bilimleri) oturumu için ise 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu