Ekonomi

2019 Kömür Yardımı Nasıl Alınır? Kömür Yardımı Başvurusu

Kış aylarında muhtaç ailelerin ısınma problemlerini ortadan kaldırmak ve yardımcı olmak adına kömür yardımı yapılıyor. 2019 yılında da kömür yardımları devam ediyor. Peki, kömür yardımı nasıl alınır? Kömür yardımı için başvuru nereye ve nasıl yapılır?

Kömür yardımı almak isteyen muhtaç aileler gerekli kurumlara başvuru yaparak bu yardımı alabilirler. Kömür yardımı sadece zor durumda olan muhtaç ailelere verilmektedir. Yapılan başvuru incelenir ve başvuru yapan ailenin muhtaç olduğu tespit edildikten sonra gerekli yardım yapılır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında bir dosya oluşturulması gerekiyor. Bu dosya oluşturulduktan sonra başvuru yapılabilir. Eğer dosyada yoksanız dilekçe ile başvuru yapmalısınız. Bu sistem ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları muhtaç aileleri listeli bir şekilde belirler.

Kömür yardımı talep edilen ailelerden herhangi bir evrak talep edilmiyor. Nüfus cüzdanı ile gerekli kurumlara başvuru yapmak yeterli olacaktır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının yanı sıra; sivil toplum kuruluşları, valilikler, kaymakamlıklar ve belediyeler kömür yardımı için başvuru almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı