Ekonomi

2018 2. dönem buzağı desteği hesaplara yatırıldı mı? Tarım ve Orman Bakanlığı buzağı desteğini ne zaman yapacak?

Tarım ve Orman Bakanlığının 2 dönem şeklinde sunduğu buzağı desteklemeleri yatırıldı mı? 2018. 2. dönem buzağı desteği ne zaman yatırılacak? Buzağı desteği sorgulama nasıl yapılır? Tüm detaylar haberimizde…

2018 yılında ilk dönemi 2 Temmuz ve 31 Ağustos tarihlerinde hesaplara yatırılan buzağı desteklemelerinin ikinci döneminin ne zaman yatırılacağı merak ediliyor.  

Buzağı desteği ödemeleri ne zaman yapılacak sorusunu araştıran vatandaşlar Tarım ve Orman Bakanlığının resmi web sitesinden duyuruları takip edebilir. Resmi açıklama henüz bakanlık düzeyinde yapılmazken bu destekten faydalanmak için yetiştiriciler il ve ilçe müdürlüklerine başvuru yaparak buzağı desteği alabilmektedir. 

2020 Buzağı Desteği Başvuru Tarihleri Ne Zaman? 

Destekleme ödemelerinden yararlanmak isteyenlerin bazı şartlara uyum sağlaması gerekiyor. İlk olarak buzağıların 2019 yılında doğmuş olması gerekiyor. Ayrıca e-ıslah ve TÜRKVET veri tabanlarına da kayıtlarının yapılmış olması şarttır. Ayrıca buzağının doğduğu işletmede minimum 4 ay yaşamış olması da gerekiyor. 

Buzağılar için bir defa destekleme ödemesi yapılıyor. Çoklu doğumlarda da her bir buzağının desteklemeden yararlanacağı biliniyor. İki dönem halinde yapılan ödemelerde sadece gerekli şartları sağlayan buzağılara destek veriliyor. 

TARIM BAKANLIĞI DUYURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı