Ekonomi

200 Bin TL 120 Ay Vade İçin En Düşük Faizlerle Konut Kredisi Veren Bankalar 

Ev almayı planlıyor ve bunun için konut kredisi hakkında bildiği arıyorsanız, özellikle bu kredilerde faiz oranları sebebiyle yüksek maliyetlerin önüne geçmek için, listemizde bulunan bankaları değerlendirebilirsiniz. 

En Düşük Faizlerle Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi 2020

HSBC 

2020 yılında düşük faiz oranlarıyla konut kredisi sunan HSBC Bankası, vade seçenekleri ile de konut kredisi çekmek isteyenlere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Yüzde 1,40 faiz oranıyla konut kredisi çekebileceğiniz HSBC, konut kredisi için Yasal vade sınırını da en üst seviyede tutmaktadır. Banka konutun ekspertiz değerinin yüzde 75 oranında, kredi kullanılmasına imkan tanımaktadır.

TEB Konut Finansmanı 

En düşük faizlerle konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Türkiye Ekonomi Bankası, konut finansmanı kredisi ile ev sahip sahibi olmak isteyen müşterilerine özel avantajlar sunuyor. Kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz TEB konut kredisi ile 120 ay vade seçeneği ve yüzde 0,99 faiz oranıyla kredinizi çekebilirsiniz. 

Konut kredisinde düşük faiz oranı ile dikkat çeken TEB, kolay konut kredisi veren bankalardan biridir. Türkiye Ekonomi Bankası almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin yüzde 80 oranına kadar kredi vermektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi 

Yine düşük faizlerle konut kredisi çekmek isteyenlerin tercih ettiği bankalardan biri olan Ziraat Bankası, Vade üst sınırını daha yüksek tutarak 180 ay vade ile konut kredisi vermektedir. Alacağınız dairenin yüzde 80 oranına kadar konut kredisi imkanı sunan Ziraat Bankası, 120 ay vade ve 500 bin TL’ye kadar olan başvurular için yüzde 0,99 oranında faiz işletmektedir.

Garanti BBVA Bankası 

Garanti Bankası yıllardır en düşük faizlerle konut kredisi veren bankalar arasında farklı avantajlar sunan kuruluşlardan biridir. Toplam 240 ay gibi muhteşem bir vade seçeneği sunan Garanti Bankası, 120 ay vade için yüzde 0.99 faiz uygulamaktadır. 120 ayı aşan vade seçeneklerinde ise Garanti Bankası’nın uyguladığı faiz oranı, yüzde 1,22 civarındadır. Bankanın konutlar için ekspertiz değerine göre %90 oranında konut kredisi verdiği bilinmektedir.

Denizbank 

Son yıllarda yapmış olduğu kredi kampanyaları ile dikkatleri üzerinde toplayan Denizbank, konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmiş olsa da listemizde yer alan diğer bankalardan biraz daha fazla faiz almaktadır.180 ay vade seçeneğini tercih eden müşterilerinden yüzde 1,21 faiz alan Denizbank, 180 ay sonraki vade seçenekleri içinde yüzde 1,99 oranında faiz işletmektedir. 700 lira ekspertiz ücreti alan banka aynı zamanda 500 lira da kredi masraf ücreti almaktadır.

QNB Finansbank 

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen müşterilerine konut kredisi veren Finansbank, düzenlediği konut kampanyaları ile tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Yukarıdaki listeye göre faiz oranları biraz daha yüksek olsa da, banka konut kredisi başvurularında sağladığı kolaylıklar ile tercih edilir hale gelmiştir. 120 ile 180 ay arasında vade seçeneği sunan Finansbank, yüzde 1,23 faiz oranı ile konut kredisi kullanılmasına imkan tanıyor.

Başvuru sahibinin gelir durumuna göre 800 bin TL’ye kadar konut kredisi veren Finansbank, gelir durumu çok yüksek olan kişilere bu miktarın üzerinde de kredi vermektedir. Bankadan çekeceğiniz kredi miktarı ve vadesine göre, diğer bankalar gibi farklı faiz oranları uygulanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı