18 Ekim 2020 Pazar Nöbetçi Noter Listesi Belli Oldu Mu? Bu Hafta Sonu Hangi Noterler Nöbetçi Olacak?

Türkiye'de Adalet Bakanlığı tarafından uygulamaya sokulan ve oldukça büyük ilgi gören nöbetçi noter sistemi ile alakalı olarak vatandaşlar en güncel bilgileri öğrenmek istiyorlar. 18 Ekim 2020 Pazar günü hangi noterler nöbetçi noter olarak hizmet verecek? Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Diyarbakır, Samsun, Adana nöbetçi noter listesi belli oldu mu? Bugün hangi noterler açık?

18 Ekim 2020 Pazar Nöbetçi Noter Listesi Belli Oldu Mu? Bu Hafta Sonu Hangi Noterler Nöbetçi Olacak?
17 Ekim 2020 - 23:00

Adalet Bakanlığı tarafından uygulamaya sokulan ve milyonlarca vatandaşın beğeniyle yararlandığı nöbetçi noter uygulaması ile alakalı olarak en güncel bilgiler araştırılmaya devam ediyor. Vatandaşlar nöbetçi noter sisteminde hafta içi günlerinde mesailerinden feragat ederek noter noter gezmeye nöbetçi noter uygulaması ile çare bulmuşlardı. Oldukça kullanılan bu uygulama Adalet Bakanlığı'nın en çok takdir edildiği konuların başında geliyordu.NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI NEDİR?Nöbetçi noter uygulaması ile vatandalşlar tüm noter işlemlerini hafta sonunda da yapabiliyorlardı. Bu şekilde hafta içerisindenoterlere gitmeye gerek kalmıyordu. Bu nedenle oldukça ilgi gösterilen nöbetçi noter uygulaması kısa süre içerisinde çok büyük hizmetlerde bulunmaya aracılık etti. Nöbetçi noterler Türkiye Noterler Birliği (TNB) tarafından belirlenerek vatandaşlara ilan ediliyordu.

NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI SONA MI ERDİ?

Vatandaşlar nöbetçi noter uygulamasının devam edip etmediğini merak ediyorlar. Adalet Bakanlığı tarafından alınan en son karara göre koronavirüs tedbirleri kapsamında nöbetçi noter uygulamasına son verildi. Nöbetçi noterler Adalet Bakanlığı'nın ikinci bir iznine kadar hizmet vermeyecekler. Bu nedenle vatandaşlar tüm noter işlemlerini hafta içi günlerinde yaptırmak zorundalar.
18 EKİM 2020 ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ!

Türkiye'de koronavirüs salgınının devam etmesi nedeniyle nöbetçi noterler hizmet veremiyorlar. Bu nedenle nöbetçi noter listesi de Türkiye Noterler Birliği tarafından açıklanmadı. Noter işlemlerini yaptırmak isteyen vatandaşlar Pazartesi günü mesai saatini beklemek zorundalar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum