ABD'de yaşlı bir adam tarafından zorla kaçırılan 16 yaşındaki bir çocuk, kaçırılması sırasında daha önceden TikTok’ta gördüğü yardım işaretini kullandı. Çocuğun yardıma ihtiyacı olduğunu anlayan motosikletli durumu polise bildirdi ve çocuk yaşlı adamın elinden kurtarıldı.

ABD'nin Kuzey Karolina eyaletine bağlı Asheville kentinde bir aile 16 yaşındaki çocuklarının kaybolduğu yönünde polise kayıp ihbarında bulundu. Yapılan ihbar üzerine çocuk için arama çalışması başlatırken, bir motosikletli vatandaş, yaşlı bir adamın yanında olan bir çocuğun yardıma ihtiyacı olduğunu polise bildirdi.

yardıma ihtiyacım var işareti

Yaşlı adam tarafından zorla kaçırılan ve adamın yanındayken yanından geçen bir motosikletliye TikTok’ta daha önceden gördüğü yardım işaretini yapan kız çocuğunun, kayıp ihbarı yapılan çocuk olduğunu tespit edildi ve bölgeye ekipler yönlendirildi.

yardıma ihtiyacım var işareti-1

Yetkililer, motosiklet sürücüsünün kız çocuğunun içinde bulunduğu aracı takip ederek polise sürekli şüpheli aracın konumunu bildirmesini istediler. Polis ekipleri motosikletli vatandaşın takip ve yardımıyla kaçırılan kız çocuğunu bölgeden çok uzaklaşmadan kurtardı.

yardıma ihtiyacım var işareti-2

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

YARDIMA İHTİYACIM VAR! İŞARETİ

Kanada'da kadınlar vakfında tanıtımı yapılan acil durum el işareti, tüm dünyada kadınların gizli bir şekilde  yardım istemesi veya zor bir durumda olduğunu göstermesi için kullanılan bir el işaretidir.