Gündem

15 Temmuz 2019 resmi tatil mi? 15 Temmuz’da bankalar, PTT, hastaneler ve eczaneler açık mı? 

Bu yıl 15 Temmuz’un pazartesi gününe denk gelmesiyle birlikte vatandaşlar haftasonuyla birlikte 3 gün tatil yapma imkanı yakalamış oldu.  15 Temmuz’un pazartesi gününe denk gelmesinden dolayı vatandaşlar, 15 Temmuz PTT açık mı? 15 Temmuz hastanele açık mı? 15 Temmuz bankalar açık mı? 15 Temmuz eczaneler açık mı? 15 Temmuz noterler çalışıyor mu? sorularının cevaplarını aramaya başladı.     Peki,  15 Temmuz PTT açık mı? 15 Temmuz hastanele açık mı? 15 Temmuz bankalar açık mı? 15 Temmuz eczaneler açık mı? 15 Temmuz noterler çalışıyor mu? sorularının cevabı haberimizde…

15 Temmuz’da 2016 yılında hain FETÖ terör örgütü tarafından darbe girişiminde bulunulmuş ve 250 vatandaşımız şehit olmuştu. 15 Temmuz Pazartesi günü şehitler anılacak. Bugünün resmi tatil ilan edilmesinin ardından vatandaşlar, 15 Temmuz PTT açık mı? 15 Temmuz hastanele açık mı? 15 Temmuz bankalar açık mı? 15 Temmuz eczaneler açık mı? 15 Temmuz noterler çalışıyor mu? sorusunun yanıtını araştırmaya başladı.

15 TTEMMUZ HASTANELER AÇIK MI?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edildi, bu nedenle aynı zamanda resmi tatil oldu.  15 Temmuz Pazartesi günü hastaneler açık olacak ancak bazı doktorlar resmi tatil yapacak. Çoğunlukla nöbetçi doktorlar çalışacak. 

15 TEMMUZ ECZANELER AÇIK MI?

Eczaneler kapalı olacak, nöbetçi eczaneler çalışacak. 

15 TEMMUZ PTT AÇIK MI?

Büyük PTT şubeleri açık olacak, diğerlerinin kapalı olması bekleniyor. Kargo firmaları ise özel kurumlar olduğu için değişiklik gösteriyor, bu nedenle vatandaşlar ilgili firmanın müşteri hizmetleriyle görüşebilir. Ayrıca bankalar da kapalı olacak.

15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ?

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü, geçtiğimiz dönemlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda resmi tatil olarak ilan edilmişti.

TBMM’de 15 Temmuz tarihinin resmi tatil olarak ilan edilmesiyle ilgili karar şöyleydi;

MADDE 1- (1) Ankara İline bağlı “Kazan İlçesi”nin adı “Kahramankazan” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- (1) 17.3.1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “ve 1 Mayıs günü” ibareleri “,1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü” olarak ve birinci fıkrasının (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü ve 15 Temmuz günü Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü tatilidir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı