Gündem

14 Temmuz Evde Bakım Parası Maaşı Ödemesi Yapılan İllerin Sıralı Listesi

Evde Bakım Parası ödemesi yapılan illerin sıralı listesi. Temmuz ayı evde bakım parası ödemesi yapılacak olan şehirler bir bir belli oluyor. Bizlerde evde bakım maaşı için ödeme yapılan illerin güncel listesini sizlere aktarıyoruz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Temmuz ayında hasta yakınlarına yatırılan Evde Bakım Parası Maaşı üç ilde yaşayanların daha hesabına aktarıldığı öğrenildi. Sabah saatlerinde Evde bakım maaşlarının Aksaray,  Kırklareli, Edirne, Samsun, Afyonkarahisar, Antalya, Hatay, Bolu illerinde yatarken öğleden sonra bu listeye üç ilin daha eklendiği öğrenildi. Evde Bakım Parası maaşı hangi ilerde yattı? Evde Bakım Parası maaşı yatan iller belli oldu mu? Evde Bakım Parası Maaşı istanbul yattı mı?  Evde Bakım Parası Maaşı Ankara yattı mı?  Evde Bakım Parası Maaşı İzmir yattı mı? sorularının cevapları haberimizde…

EVDE BAKIM PARASI MAAŞI BAŞVURUSU

2019 Temmuz evde bakım maaşı yatan İller; Başkasının yardımına ve bakımına muhtaç olan, gündelik hayatını sürdürmesi imkansız olan, yeme, içme, tuvalet ve temizlik vb. ihtiyaçlarını tek başına gideremeyen, özürlülere verilecek özürlü sağlık kurulu raporlarında “Ağır Özürlü (Evet,Hayır)” kısmında “Evet” işaretlenmiş her özürlü başvuru hakkına sahiptir. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine bakım ihtiyacı olan engellilerin evde bakım ücreti/evde bakıma destek yardımından faydalanması için başvuru yapması gerekiyor.

EVDE BAKIM PARASI MAAŞI YATAN İLLER

Evde bakım parası maaşı yatan iller;  1- Aksaray 2- Kırklareli 3- Amasya 4- Edirne 5-Tokat 6- Samsun 7- Afyonkarahisar 8- Antalya 9- Hatay 10- Bolu 11- Sakarya 12- Adıyaman 13- Kırşehir 14- Ordu 15- Diyarbakır 16- Bursa 17- Malatya 18- Çanakkale 19- Zonguldak 20- İstanbul 21- Tekirdağ 22- Denizli 23- Mersin 24- Balıkesir 25- Konya 26- Manisa 27- Bilecik 28- Uşak 29- Aydın 30- Erzurum 31- Ankara 32- Osmaniye 33- Kırıkkale 34- Hakkari 35- Van 36- Trabzon 37- Karabük.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı