Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından peş peşe yapılan uyarılar sonrasında yurdun dört bir yanında kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Bu olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı Kaymakamlık ve Valilikler Okulların tatil edilmesine karar verdi. Özellikle bugün birçok ilde eğitime kar engeli gelirken bir gün süreyle okullara ara verildi. Peki 14 Ocak yarın okul var mı? 14 Ocak 2022 okullar tatil mi? 14 Ocak 2022 hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi?

14 Ocak 2022 yarın okullar tatil mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun birçok bölümünde kar yağışı ve Karla Karışık Yağmur etkili olacak. Meteoroloji vatandaşları kar yağışı nedeniyle oluşabilecek olan olumsuzluklara karşı uyardı. Öğrenci ve veliler ise 14 Ocak 2022 okullar tatil mi sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Şu an için kar tatili haberleri gelmedi. Gecenin ilerleyen saatlerinde valilikler tarafından açıklama yapılması durumunda haberlerimiz de sizlerle paylaşacağız…

14-ocak-2022-yarin-okullar-tatil-mi-14-ocak-cuma-kar-tatili-olan-il-ve-ilceler-1

14 Ocak 2022 Cuma hangi il ve ilçelerde okullar tatil?

Yoğun kar yağışı nedeni ile kar tatili haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Kars Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Kars'ta etkili olmaya devam eden kar yağışı nedeniyle okullar 14 Ocak Cuma günü 1 gün süreyle eğitime ara veriyor. Ayrıca Kamu Kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

Konya'da kar yağışı nedeniyle eğitime 10 ilçede ara verildi. Ayrıca Konya'nın Meram ilçesinde bazı mahallelerde de yüz yüze eğitim yarın için duruyor. Konya Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre kar tatili ilan edilen ilçeler Altınekin, Derebucak, Doğanhisar, Taşkent, Bozkır, Hüyük, Sarayönü, Ahırlı, Çumra ve Seydişehir oldu.

Van Valiliği de bir son dakika açıklaması yaparak kent genelinde etkili olmaya devam eden kar yağışı nedeniyle Erciş ilçesinde okulların yarım gün tatil edildiğini duyurdu. Ancak 14 Ocak 2022 Cuma günü için henüz Van valiliğinden bir açıklama gelmedi.