Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli şekilde evde bakıma muhtaç vatandaşların ailelerine ödenen evde bakım parası 2022 yılında zamlı olarak ödenecek. Geçtiğimiz yıl 1797 TL olan evde bakım maaşı bu yıl 2342 TL oldu. Evde bakıma muhtaç hasta ve yaşlı vatandaşlara bakan yakınlarına verilen maaşların ne zaman yatacağı da zamlar sonrasında merak edilmeye başlandı. Peki 14 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Ocak ayı evde bakım maaşı yattı mı?

14 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli vatandaşların ailelerinden koparılması virgülü ihtiyaçlarının asgari düzeyde karşılanması için düzenli olarak evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden ayrılan evde bakım maaşı ödemeleri her ayın 15'i ile 30'u arasında hesaplara geçiyor. Ocak ayı evde bakım maaşı ödemeleri henüz hesaplara geçmedi. 15 Ocak 2022 gününden itibaren ödemelerin hesaplara yatırılacağı tahmin ediliyor.

Evde bakım maaşı sorgulama ekranı

Evde bakım maaşı alan vatandaşlar kendi illerinde ödemelerin hesaplara geçip geçmediğini e-devlet üzerinden sorgulaya biliyor. T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet girişi yaptıktan sonra evde bakım maaşı sorgulama yazarak sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Bakiye yazıp 4747 SMS göndererek sorgulama yapabilir.