Gündem

14 Mart 2020 – 15 Mart 2020 İl İl Nöbetçi Noterler! Türkiye Noterler Birliği Nöbetçi Noter Sorgulama (İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa)

Türkiye Noterler Birliği tarafından 2019 yılında hizmete başlayan Nöbetçi Noter Uygulaması vatandaşların hafta sonunda noter işlemlerini yapabilmesine olanak tanıyor ve oldukça da ilgi görüyor. Noter hizmetlerinden hafta sonları da yararlanmak isteyen vatandaşlar hangi noterlerin nöbetçi noter olduklarını araştırıyorlar. 14 Mart 2020 ve 15 Mart 2020 tarihlerinde açık olacak noterlerin listesini haberimizde bulabilirsiniz.

NÖBETÇİ NOTER NEDİR?

Nöbetçi noter, hafta içi yoğun iş temposundan veya noterlerin kendi yoğunluklarından işlemlerini yapamayan, tamamlayamayan veya eksik kalan vatandaşların hizmet aldığı noterlerdir. Bu uygulama 2019 yılının Nisan ayında Adalet Bakanlığı tarafından devreye sokulmuştur. Başvuran vatandaşlara noterlerin tüm hizmetlerini cumartesi ve pazar günleri sunmaktadırlar. Ayrıca hafta sonu da devreye girdiği için bu uygulama hafta içinde noterlerin iş yükünü de azaltmaktadır.

NÖBETÇİ NOTERLER NASIL ÖĞRENİLİR?

Nöbetçi Noter uygulamasının başlamasıyla birlikte vatandaşların en büyük merak konusu haline geldi. Hangi noter hangi gün nöbetçi olmaktadır? Bugün nöbetçi noter kim? Nöbetçi noter listesine nereden ulaşırım? Nöbetçi Noter Sorgulaması Türkiye Noterler Birliği’nin resmi internet sitesinden yapılmaktadır. Oradan hangi şehirde hangi noterin hizmet verdiği liste halinde öğrenilebilir. Duyurulan listede nöbetçi noterlerin adı, adresi, telefon numarası gibi bilgileri öğrenilmektedir.

NÖBETÇİ NOTERLER HANGİ SAATLER ARASINDA HİZMET VERİR?

Nöbetçi Noterlerin çalışma saatleri Türkiye Noterler Birliği tarafından belirlenmiştir. Hem cumaresi hem de pazar günleri için aynı saatlerde hizmet verilmesi kararlaştırılmıştır. Buna göre nöbetçi noterler 10:00 ile 16:00 arasında hizmet vermektedirler.

14 MART 2020 İSTANBUL NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

15 MART 2020 İSTANBUL NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

14 MART 2020 ANKARA NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

15 MART 2020 ANKARA NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

14 MART 2020 İZMİR NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

15 MART 2020 İZMİR NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

14 MART 2020 BURSA NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

15 MART 2020 BURSA NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

14 MART 2020 ANTALYA NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

15 MART 2020 ANTALYA NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

NÖBETÇİ NOTER SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı