Evde bakım maaşı yatan iller listesi için 13 Ocak 2022 günü de araştırmalar devam ediyor. Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine ödenen evde bakım parası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden karşılanıyor. Evde bakım maaşı alabilmek için bazı şartların yerine getiriyor olmak gerekiyor. Bakanlık tarafından belirlenen şartlar Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden paylaşılıyor. Evde bakım maaşı ocak ayından itibaren zamlandı. Şimdi vatandaşlar bu ay zamlı maaş alacak olmanın heyecanını da yaşıyor. Peki 13 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? 2022 Ocak ayı zamlı evde bakım maaşı ne zaman ödenecek?

13 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

Zamlı evde bakım maaşı ödemeleri henüz hesaplara geçmedi. Çünkü Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım maaşı ödemeleri her ayın 15'i ile 31 arasında yapılıyor. Evde bakım maaşı ödemelerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile tamamlayabiliyor.

Ocak 2022 zamlı evde bakım maaşı yattı mı?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi hala Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanmadı. Ocak ayı evde bakım maaşı zamlı olarak hesapları geçecek bu nedenle vatandaşlar daha da heyecanlı şekilde bekliyor. Geçtiğimiz yıl 1798 TL olan evde bakım maaşı 2022 yılı için 2292 TL olarak hesapları ödenecek. Ayın 15'inden itibaren zamlı evde bakım maaş ödemelerinin başlayacağı tahmin ediliyor.