12 Ekim Pazartesi Günü Toplu Taşıma Ücretsiz Mi Olacak? İlk Açıklama Yapıldı!

Türkiye'de uzun bir süredir tam anlamıyla gerçekleştirilemeyen yüz yüze eğitimde 12 Ekim 2020 Pazartesi günü ikinci aşamaya geçiş yapılacak. Bu nedenle vatandaşlar 12 Ekim'de toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmayacağı konusunda araştırma yapmaya başladılar. 12 Ekim'de topluma taşıma araçları ücretsiz mi olacak?

12 Ekim Pazartesi Günü Toplu Taşıma Ücretsiz Mi Olacak? İlk Açıklama Yapıldı!
11 Ekim 2020 - 11:46

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle okullarda eğitimde ciddi bir aksama meydana gelirken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitime dönüş konusunda önemli adımlar atılmaya devam ediliyor. Bu nedenle 12 Ekim pazartesi günü okullarda yüz yüze eğitimin ikinci aşamasına geçiş yapılacak. Milyonlarca öğrenci belirli bir düzen içerisinde okullarına gidebilecekler.

TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLACAK MI?

Okullarda yüz yüze eğitimin başlaycak olması ile beraber vatandaşların en çok merak ettikleri husus toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmayacağı oldu. Öğrencilerin okulun ilk gününde toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları gerektiğini belirten vatandaşlar bu konuda en doğru bilgileri edinmek istiyorlar. 12 Ekim'de toplu taşıma ücretsiz mi olacak?METRO İSTANBUL DUYURU YAPTI!

12 Ekim 2020 Pazartesi günü toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmayacağına dair ilk açıklama geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kuruluşlarından olan Metro İstanbul tarafından bir açıklama yapılarak saat 14:00'a kadar tüm metro hatlarının ücretsiz olacağı ilan edildi. 12 Ekim pazartesi günü ilkokul 1. sınıflar, 2. sınıflar, 3. sınıflar, 4. sınıflar, ortaokul 8. sınıflar ve lise 12. sınıflar okullarında yüz yüze eğitimlere başlayacaklar.

İSTANBUL'DA METRO ÜCRETSİZ OLACAK?

Metro İstanbul tarafından yapılan ücretsiz ulaşım açıklamasında, “İstanbul'da 12 Ekim 2020 Pazartesi günü saat 14:00'a kadar tüm metro hatlarımızda ulaşım tamamen ücretsiz olacaktır. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.” denildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum